Kurumsal

HAKKIMIZDA

1995 yılında Sur Tanıtım Tasarım ve Dekorasyon Ltd. Şti. ismiyle faaliyetlerine başlayan firmamız, 2018 yılında yenilenebilir enerji alanında ar-ge çalışmaları yapmak üzere ünvan değişikliğine giderek Solargent Teknoloji Ltd. Şti. ismini almıştır. Firmamız ana faaliyet alanı, yenilenebilir enerji sistemleri için akıllı sistemler geliştirmektir.

Şirketimizin vizyonu; yenilenebilir enerjiyi akıllı yönetmek ve bu alanda dünyada bilinen bir şirket olmaktır. Bu nedenle enerji izleme ve yönetiminde akıllı sistemlerin geliştirilmesi önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu hedeflerin arasında güneş enerjisi tesisleri için bulut tabanlı veri işleme altyapılarının geliştirilmesi ve gömülü sistemlerin geliştirilmesi öncelikli olanlarıdır.

Şirketimizin AR-GE biriminde çalışan personelimiz; bilişim, elektronik ve güneş enerjisi alanındaki uzun yıllara dayanan proje deneyimine sahip olup, yenilikçiliğe dayalı birçok projeyi hayata geçirmiş bulunmaktadır.

Şirketimizin yetkinlikleri arasında gömülü sistemler, bulut bilişim, nesnelerin interneti, akıllı sistemler, modelleme ve benzetim yer almaktadır.

TECRÜBE

Doğaya Saygı

AKILLI TEKNOLOJİLER

Grup Şirketlerimiz

MİR YAPI

2004’ten beri ağır ve hafif çelik sektör tecrübesine sahip olan firmamız, bugüne kadar 100’ün üzerinde projeyle 300 milyon ₺’lik iş bitirmeye sahiptir. Sakarya OSB’de kendisine ait toplam 13.000 m² kapalı, 25.000 m² açık alandan oluşan 3 ayrı fabrikanın kurulumunu gerçekleştirmiştir.

MİR GRUP ENDÜSTRİYEL

2010’dan beri inşaat, taahhüt ve altyapı tecrübesine sahip olan Mir Grup Endüstriyel, bugüne kadar 100’e yakın projeyle 100 milyon ₺’nin üzerinde iş bitirmeye sahiptir.

MİR GRUP İNŞAAT

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren ve boğaza nazır lüks ve kaliteli konutlar inşa eden firmamız, bugüne kadar 80 milyon ₺’nin üzerinde iş bitirmeye sahiptir.

MİRSOLAR ENERJİ

Dünyadaki tüm gelişmelere ve hızla düşen maliyetlere paralel olarak, enerjisinin büyük bir kısmını ithal eden ülkemizin de yenilenebilir enerji dönüşümünün bir parçası olması, düşük karbon emisyonlu ve kendine yetebilen bir ekonomiye geçiş yolundaki fırsatları değerlendirmesi gerektiğine inanan Mirsolar Enerji; 5.200 m2 kapalı alan 10.000 m2 açık alanda yıllık 200 MW üretim kapasitesine sahip, yüksek teknolojili endüstri 4.0 üretim hattı ile Sakarya ilinde yerli fotovoltaik modülleri üreterek ülke ekonomisinin dinamiklerine pozitif katma değer sağlamakta, fotovoltaik modüller ve mekanik konstrüksiyon çözümleri ile müşterilerine yüksek kaliteli, yenilikçi ve güvenilir ürün, mühendislik ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca depolama teknolojileri üzerine çeşitli ar-ge ve inovasyon çalışmaları yapmaktadır.